Nie ważne kto ukradł…

Rower ukradli, gońcie złodzieja. Tak można skwitować informację TV Mazury o pozwaniu mnie przez szpital o szkalowanie tegoż szpitala dobrego imienia. Ba, pozwano mnie, a ja bezczelnie – to słowo co prawda w informacji nie padło, choć wydźwięk pozostał – nie wycofuję sie ze swoich oskarżeń i tekstów o szpitalnych decydentach z Internetu nie wyrzucam. Ale dlaczego miałbym to zrobić? – ani redaktor ani pisany z dużej litery Minister Kaczmarek, pełnomocnik prezesa Bonieckiego, nie wspominają.

Z informacji TV Mazury, w tym wypowiedzi adwokata Kaczmarka wynika tylko, że obraziłem szpital na portalu internetowym, mam przeprosić i zapłacić aż 50 tysięcy złotych. Nie wynika ani co ma być powodem obrazy i przeprosin, ani gdzie tej obrazy dokonałem. Moja wypowiedź została bowiem przez redaktorów „przycięta”. Domyślam się, że powodem była nazwa mego portalu. Tyle, że właśnie na tymże niewymienianym i wycinanym blogu widz czy internetowy odbiorca TV Mazury mógłby dowiedzieć się co też ten Brodiuk narozrabiał i czym dostojny i „coraz lepszy” szpital obrażał. I mógłby się dowiedzieć, że nie szpital był bohaterem tych publikacji, a dostojni jego zarządcy z dyrektorem-prezesem Bonieckim na czele oraz Grupą Trzymającą Władzę w Powiecie za jego plecami, z głównym sterującym starostą Wiczkowskim.

Bo szpital jest wyrazem mojej i chyba wszystkich potencjalnych pacjentów troski. Podobnie jak pracujący w nim ludzie, od których coraz częściej słyszę, że w szpitalu czują się obco. A obecni zarządcy są przyczyną ciągłych niepokojów w szpitalu i pogarszających się ocen i opinii o nim. Ci winowajcy szukają dziś kozła ofiarnego. W rzeczywistości nie tylko ze mnie próbują go uczynić, ale ze wszystkich byłych i obecnych pracowników szpitala, którzy sprzeciwiali się lub próbują sprzeciwiać się błędnym decyzjom, albo o swoje walczą. Może wreszcie i kozłem ofiarnym mają być odsyłani do innych szpitali pacjenci? Bo oni też krytykują.

Wszystko to, historię blisko trzech lat szpitalnych konfliktów, znajdziecie w tekstach, które wynajęty wyłącznie na ten jeden proces adwokat Kaczmarek, żąda w imieniu prezesa Bonieckiego żebym usunął. Poniżej podaję linki do tych tekstów. Tam znajdziecie to co chcą zamieść pod dywan, a o czym media także milczały.

TV Mazury bardziej zainteresowane były objawieniem się w Ostródzie mecenasa Ministra Kaczmarka niż samą sprawą. Moja wypowiedź miała być tylko kwiatkiem do kożucha. Zgodziłem się na oświadczenie, ale i tak nożyczki zadziałały.

Oto pełny tekst mego oświadczenia.

„Mój blog, brodiuk.pl, uruchomiłem na początku grudnia 2015 roku. Traktowałem ten blog i traktuję jako formę kontaktu radnego z mieszkańcami Ostródy i powiatu. Blog www.brodiuk.pl informuje o pracy samorządu powiatu i odsłania kulisy podejmowanych decyzji. Opisuję na nim problemy, o których nie informują inne media. To forma wywiązywania się z obowiązków i ślubowania radnego.

Pod koniec grudnia 2015 r. napisałem o sytuacji w szpitalu po raz pierwszy. Powodem była próba zamknięcia dwóch oddziałów i dwóch przyszpitalnych przychodni. Od tego czasu o zarządzaniu szpitalem pisałem krytycznie wielokrotnie. To ponad 2 i pół roku. I mimo, że krytyki było w tych tekstach sporo, to nikt, podkreślam nikt nawet nie próbował zamieszczonych na blogu informacji prostować. Nikt .

Dziś prezes szpitala Boniecki, który jest głównym odpowiedzialnym za sytuację w szpitalu, najmuje oddzielną kancelarię i oskarża mnie o naruszenie „dobrego imienia szpitala” . Jakbym to ja pozwalniał lekarzy, próbował oddać prywatnej firmie laboratorium, doprowadził do braku lekarzy na dyżurach i odsyłania szukających pomocy mieszkańców Ostródy i powiatu do szpitali w Olsztynie czy Iławie. Bo takie sytuacje, za które odpowiada dyrekcja szpitala, ale także starosta i Zarząd Powiatu, rzeczywiście spowodowały negatywne opinie o ostródzkim szpitalu. Odeszli dobrzy lekarze, pielęgniarki szukają lepszej pracy.

Dziś próbuje się przy pomocy kosztownych adwokatów z Warszawy i za publiczne pieniądze, zrzucić odpowiedzialność za nieodpowiedzialne decyzje na tego, który niekorzystne dla szpitala działania ujawniał . Czyli na mnie. Ale adwokackie sztuczki i triki nie zatuszują błędów zarządzania i nie uzdrowią sytuacji w szpitalu.

Mam nadzieję, że po wyborach samorządowych faktyczni sprawcy problemów ostródzkiego szpitala zostaną rozliczeni. A ja obiecuję, że tego dopilnuję i upublicznię wszystkie zamiatane pod dywan historie i zależności.”

 

PEŁNE oświadczenie poniżej:

 

I na koniec. Pan Kaczmarek ponoć złożył pozew w Sądzie Rejonowym w Elblągu. Ale na prośbę o podanie konkretnych zarzutów nie odpowiedział.

https://brodiuk.pl/2016/03/20/nie-ma-dymu-bez-ognia/#more-100

https://brodiuk.pl/2016/05/28/ppp-cixi-i-maszynka-do-golenia/#more-85

https://brodiuk.pl/2016/07/28/zlota-kura-w-prywatne-rece/#more-69

https://brodiuk.pl/2016/08/23/pal-diabli-czyli-laborantka-przestala-byc-pionkiem/

https://brodiuk.pl/2017/02/17/klamstwa-za-kase-podatnika/#more-361

https://brodiuk.pl/2017/05/29/pokaz-sily-i-bezprawia/#more-424

https://brodiuk.pl/2017/06/20/puste-slowa-wygodne-pytania/#more-451

https://brodiuk.pl/2017/07/30/pacjent-przedmiot-klopotu/#more-466

https://brodiuk.pl/2017/08/27/wiedza-dla-wybranych-czyli-o-manipulacji-informacja/#more-475

https://brodiuk.pl/2017/09/30/lubu-dubu-lubu-dubu/

https://brodiuk.pl/2018/01/30/krotka-historia-rozkladu-szpitala/#more-553

https://brodiuk.pl/2018/03/31/to-juz-sie-w-glowie-nie-miesci/

https://brodiuk.pl/2017/09/23/a-prawda-niczym-oliwa/

https://brodiuk.pl/2017/09/14/konkursowa-ustawka/

https://brodiuk.pl/2015/12/29/prawdy-i-polprawdy-czyli-rozgrywka-szpitalem/

https://brodiuk.pl/2016/09/05/szpitalne-przetargi-przetargowe-bariery-i-laskawosci/

https://brodiuk.pl/2016/09/16/my-wladza-czyli-robimy-co-chcemy/

https://brodiuk.pl/2017/05/23/no-to-sobie-pogadali/

https://brodiuk.pl/2017/06/16/decyzje-sa-chociaz-ich-nie-ma/

https://brodiuk.pl/2017/08/04/nie-tylko-ryba-smierdzi-od-glowy/

https://brodiuk.pl/2016/07/26/co-ujawnil-prezes-boniecki/

https://brodiuk.pl/2016/07/21/nos-pinokia-albo-co-ci-powiem-to-ci-powiem/

https://brodiuk.pl/2016/08/02/mataczenie-w-toku-czas-na-radiologie/

https://brodiuk.pl/2017/05/05/prezes-lezakuje-specjalista-kpi-a-starosta-zbawia/

https://brodiuk.pl/2017/06/07/pozamiatane/

https://brodiuk.pl/2018/04/04/dam-tylko-nam/#more-590


cdn.

 

W.B.

Comments

comments