Ciekawy 2018 rok

Ależ ten czas leci! Święta, święta i po świętach. Za parę dni w Sylwestra, wypijemy szampana i powitamy Nowy 2018 Rok. Zadamy sobie też pytanie : „Co ten Nowy 2018 Rok nam przyniesie ?”

Aura? Od paru już lat…. jest nieprzewidywalna. Wiosny nie ma, od razu mamy ciepło, później parę dni gorąca i przychodzi lato i …..znowu zimno i deszczowo. Parę dni ciepła, trafi się, parę dni upału i mamy jesień. I właśnie jesienią – jak na razie – pogada zazwyczaj dopisuje nam a grzybów w lasach nie brakuje. Zima, jak dzisiaj widać nie ma ochoty dołożyć mrozem i śniegiem. Za to mamy deszcz i szybko zapadającą ciemność.
Można rzec: w pogodzie wszystko się poplątało. Myślę, w 2018 roku nic się nie zmieni! Będzie stabilizacja braku stabilizacji! Tak jak było, tak będzie!?


Sport. To jedno z moich hobby. Kocham piłkę nożną, piłkę siatkową (kiedyś te dyscypliny uprawiałem), sporty zimowe, itp. Oj, tu się będzie działo!!!
Za chwilę Turniej Czterech Skoczni, a miesiąc po – od 9 do 25 lutego 2018 r. w południowo Koreańskim mieście Piongczangu odbędą się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Apetyty medalowe rozbudzili w nas przede wszystkim skoczkowie ; Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Stefan Hula a może talent, który rodzi się na naszych oczach – 17 letni Tomasz Pilch kuzyn Mistrza Adama Małysza?

Chciałbym żeby znowu zabłysła gwiazda naszej Mistrzyni w biegach narciarskich Justyny Kowalczyk. B y z sukcesem powalczyła z koalicją Norweżek z Marit Bjoergen na czele, chociaż Norweżki mają zdecydowaną nad innymi, bo są ……chore na astmę i przyjmują środki ….dozwolone, chociaż dopingujące. Mają to nieszczęście, że wszystkie są astmatyczkami. Są chore!!!! Nie tylko Justyna głośno mówiła o tym w wywiadach, ale niczym „grochem o ścianę”.

A może uda się paniom w biatlonie powalczyć o medal . Mamy przecież ciągle nadzieję, że reprezentantki : Weronika Nowakowska, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz czy Magdalena Gwizdoń spełnią pokładane w nich nadzieje.
Pozostają nam jeszcze panowie w łyżwiarstwie szybkim : Artur Waś, Zbigniew Bródka czy Artur Nogal.

Co do innych dyscyplin zimowych, to ani w bobslejach, saneczkarstwie, łyżwiarstwie figurowym, snowboardzie, patrząc realnie, będziemy tłem dla innych. A może znajdzie się ktoś, kto sprawi nam wszystkim niespodziankę i zdobędzie medal dla Polski. Trzymajmy kciuki.

Czerwiec 2018 roku, to miesiąc na który czeka cały piłkarski świat! W dniach 14 czerwca – 15 lipca w Rosji odbędą się       XXI Piłkarskie Mistrzostwa Świata. Tuszę, że uda się naszym nie tylko wyjść z grupy, ale skończyć swoją (i naszą) przygodę dopiero 15 lipca.
A 15 lipca, to dobra dla nas data! Wygrana pod Grunwaldem w 1410 roku, czy imieniny Włodzimierza. Naprawdę ….dobra data. Trzymamy za Was kciuki!!!

Wrzesień. W Bułgarii i we Włoszech odbędą się już po raz 19 Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej. W dniach 10- 30 września Polacy powalczą o medale w dyscyplinie, w której mamy olbrzymie tradycje, sukcesy i świetnych zawodników. Szkoda tylko, że Światowa Federacja Piłki Siatkowej nie pozwoli zagrać w naszej kadrze najlepszemu obecnie zawodnikowi na świecie Wilfredo Leonowi. Kubańczyk, a obecnie obywatel Polski, aby zagrać w reprezentacji Polski, musi niestety przejść karencję. Miejmy nadzieję, że uda nam się bez niego powalczyć o medal.

Tyle o sporcie. A w polityce?

Oprócz wielu innych ważnych i bardzo ważnych zdarzeń, które czekają nas w 2018 roku, jednym z najważniejszych będą jesienne wybory samorządowe.
To są wybory, które dla naszych małych ojczyzn, miast i miasteczek, gmin i powiatów czy województw będą decydowały o przyszłości!!!
Pomijam tu nową ordynacje wyborczą. Niech to oceniają inni. Nie chcę wkomponowywać się w spory. Dzisiaj mamy taką a nie inną sytuację i kropka. Trzeba się do niej przystosować i spróbować zmierzyć się z rzeczywistością. Niech płaczą inni. Ja robię swoje!
Jestem wieloletnim samorządowcem i muszę się z tą sytuacją zmierzyć. Wygrają najlepsi, a ci, którzy rządzili przez ostatnie 4 lata i będą chcieli ponownie ubiegać się o swoje stanowiska, niech udowodnią wyborcom, że zasługują na to, by ich wybrać! By po raz kolejny oddać na nich głos i by po raz kolejny oddać im w miastach, gminach wiejskich, w powiatach i sejmikach władzę. Czy zasługują? Oceńcie to sami!

Życzę wszystkim dużo zdrowia i sukcesów w 2018 roku. Oby był lepszy, niż ten obecny. Nie tylko w pogodzie, w sporcie czy polityce. Abyśmy się w naszym kraju czuli bezpieczni!

Aby Nowy 2018 Rok przyniósł same dobre rzeczy, a ja obiecuję Wam, że na mojej stronie internetowej www.brodiuk.pl, na moim blogu dostaniecie ciekawe informacje, których nie przeczytacie, nie zobaczycie i nie usłyszycie w naszych lokalnych mediach.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!

Włodzimierz Brodiuk

Comments

comments